Hydroizolacja dachów

Jedną z głównych usług, jakie oferujemy, jest wykonanie robót hydroizolacyjnych, w tym natryskowe izolowanie dachu. To właśnie jego prawidłowe przeprowadzenie może zagwarantować, że powierzchnia nie będzie przeciekać. Zajmujemy się uszczelnianiem dachów płaskich z wykorzystaniem nowoczesnych metod tak, aby zagwarantować Państwu skuteczność i w jak najkrótszym czasie móc wykonać zlecenie.

Nasze usługi izolacyjne kierujemy do firm, a także klientów indywidualnych. Możemy zająć się zarówno uszczelnianiem blachy na dachu płaskim, jak i izolacją powierzchni pokrytych betonem czy też dachówkami. Podejmujemy się różnorodnych zadań, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych zleceniodawców.

Hydroizolacja dachu jako alternatywa dla jego wymiany

Wiele osób, gdy zauważy, że dach może przeciekać, od razu zastanawia się nad jego wymianą. Nie musi to jednak być koniecznością — z reguły wystarczy wykonanie prawidłowej hydroizolacji budynku. Polega to na pokryciu płaskiego dachu izolacją w formie jednolitej, równej powłoki, która skutecznie zabezpiecza przed przeciekaniem, a dodatkowo, może też chronić powierzchnię przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, m.in. wilgocią oraz promieniowaniem UV. Hydroizolacja dachu membraną to efektywne, a przy tym z reguły bardziej opłacalne rozwiązanie niż przeprowadzanie jego renowacji.

Jeżeli zastanawiają się Państwo, czy natryskowa izolacja dachu od zewnątrz to dobre rozwiązanie w konkretnym przypadku — zapraszamy do kontaktu. Po poznaniu szczegółów możemy ocenić, czy określone prace hydroizolacyjne przyniosą oczekiwane efekty i czy warto wykonać uszczelnienie danego dachu płaskiego.

Kiedy skorzystać z usług hydroizolacyjnych?

Tak jak zostało wspomniane, izolacja dachu membraną płynną może być wykonana w momencie, gdy zauważy się, że dach przecieka. Po czym rozpoznać tego rodzaju problemy? Przede wszystkim oznaką, że powinna już zostać wykonana izolacja płaskich dachów, może być zwiększenie wilgotności powietrza w pomieszczeniach. Warto też zwracać uwagę na ewentualne zacieki na ścianach i suficie, które również nierzadko świadczą o powstaniu nieszczelności. W takim przypadku dobrze przemyśleć izolację starego dachu płaskiego. Należy pamiętać, że możliwe jest natryskowe uszczelnianie dachu z dachówki, blachy oraz innych materiałów.

Wykonanie opisywanych prac izolacyjnych zaleca się też w przypadku nowych budynków, szczególnie jeśli ich właściciele chcą uniknąć późniejszych problemów z ich nieszczelnością. W takim przypadku dobrze podjąć się hydroizolacji dachu płaskiego jeszcze zanim dany budynek zacznie być użytkowany. Izolacje przeciwwilgociowe dachu często wykonuje się też w ramach regularnie przeprowadzanej konserwacji w celu zabezpieczenia jego powierzchni przed uszkodzeniem.

Jakie zalety mają nowoczesne izolacje natryskowe dachów?

Popularność, którą zyskała hydroizolacja natryskowa, wynika z zalet, jakie wyróżniają wykorzystanie jej do uszczelnienia dachu płaskiego. Przede wszystkim opisywana izolacja: 
  • skutecznie chroni powierzchnie przed zniszczeniem, co ma związek nie tylko z komfortem przebywania w danym miejscu, lecz także z bezpieczeństwem. Nieszczelności mogą bowiem prowadzić do znacznego uszkodzenia pokrycia dachowego. Hydroizolacja membraną płynną z wykorzystaniem nowoczesnej technologii temu zapobiegnie;
  • przedłuża trwałość dachu, dzięki ograniczeniu wpływu na jego kondycję czynników zewnętrznych;
  • jest uniwersalna — umożliwia m.in. uszczelnienie płaskiego dachu z dachówki, hydroizolację stropodachu, a także wykonanie izolacji dachu betonowego czy też z metalu;
  • daje możliwość bezproblemowego i szybkiego przeprowadzenia robót izolacyjnych.

Wykonanie natryskowych izolacji dachów płaskich sprawia też, że nie jest konieczne ich regularne czyszczenie, co pozwala ograniczyć koszty związane z konserwacją tego rodzaju powierzchni. Warto też wspomnieć, że taka izolacja przeciwwodna na dachu płaskim wyróżnia się lekkością, dlatego można ją stosować bez obaw, że konstrukcja budynku będzie zbyt odciążona.

Te plusy sprawiają, że hydroizolacje natryskowe dachów płaskich są wykonywane coraz częściej zarówno w celu ochrony przed zniszczeniem, jak i naprawy uszkodzonego pokrycia dachowego.

Hydroizolacja dachu membraną przez ekspertów z firmy Domino

Wykonujemy hydroizolacje dachów płaskich z wykorzystaniem zaawansowanego technologicznie sprzętu i wysokiej jakości materiałów. Dzięki temu możemy zadbać o trwałość wielu różnych pokryć dachowych. Podejmiemy się zarówno uszczelnienia niewielkiego dachu przy kominie, jak i izolacji membraną płynną znacznej powierzchni dachowej obiektu przemysłowego. Indywidualnie podchodzimy do każdego zlecenia, dobierając rozwiązania do konkretnych wymagań.

Wykonując izolację dachów płaskich, nasi eksperci są gotowi do omówienia wszystkich podejmowanych kroków i odpowiadana na nurtujące klientów pytania, pozostając do ich dyspozycji zawsze, gdy tego potrzebują. Dobrze pamiętać, że tylko powierzając wykonanie uszczelnienia dachów profesjonalistom, można mieć pewność, że będą one zrobione w stosunkowo krótkim czasie i z należytą starannością. Jeżeli szukają Państwo kogoś, kto może wykonać izolację natryskową dachu, eksperci z firmy Domino chętne się jej podejmą. Zapraszamy do kontaktu i omówienia szczegółów wiązanych z wykonaniem hydroizolacji na dachu konkretnego obiektu.

Główna 11, 55-330 Żurawiniec

biuro@domino-izolacje.pl

    Wyślij plik