Naprawa dachu z papy

Papa to jeden z najchętniej wybieranych materiałów do pokrycia dachu płaskiego. Do jej zalet zalicza się: długa żywotność, trwałość, elastyczność i niewielki ciężar. Jednak z upływem czasu materiał ten traci swoje właściwości izolacyjne, a niekiedy ulega uszkodzeniu. W takich przypadkach niezbędny jest remont dachu krytego papą. Tym zadaniem zajmują się specjaliści z naszej firmy. Prace związane z naprawą dachu z papy najczęściej przeprowadzamy na obiektach z płaskim pokryciem. Jednak podejmujemy się też realizacji innych zleceń. Do naprawy i renowacji papy na dachu wykorzystujemy wyłącznie najwyższej jakości materiały, a do tego stosujemy nowoczesne metody grzania. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić wysoką skuteczność regeneracji dachu z papy. Z usług naprawy i renowacji papy dachowej mogą skorzystać zarówno Klienci indywidualni, jak i przedsiębiorcy.

Kiedy przeprowadzić naprawę dachu krytego papą?

Zanim zostanie podjęta decyzja o renowacji dachu z papy, wcześniej należy przeprowadzić ocenę stanu pokrycia. W przypadku dachu płaskiego niepokojące mogą być pęcherze, jakie powstają na powierzchni materiału. Czasami świadczą one o niewłaściwej wentylacji obiektu, aczkolwiek do ich powstania dochodzi również w wyniku opadów deszczu i gromadzenia się wilgoci. W takiej sytuacji naprawa dachu papowego będzie przebiegała różnie, w zależności od miejsca uszkodzenia i jego wielkości. Jeśli pęcherze są małe, wystarczy je przeciąć i usunąć część papy, a następnie lukę wypełnić uszczelniaczem. W przypadku poważniejszych usterek (np. pęknięć i przecieków na dużym obszarze) remont dachu płaskiego pokrytego papą często wiąże się z wymianą większych fragmentów lub całości materiału.

Renowacja pokrycia dachowego z papy najlepszymi materiałami

Podczas remontu dachu papowego wykorzystujemy wysokiej jakości materiały. Jednym z nich jest papa bitumiczna. Polecana jest ona w szczególności do prac renowacyjnych na starych papach, napraw dachów o małej powierzchni czy remontu pokryć z dużą liczbą dziur i przebić. Wspomniany materiał nadaje się także do wykonywania wierzchnich warstw na domach jednorodzinnych i obiektach przemysłowych.

Do renowacji dachu z papy termozgrzewalnej używamy też płynnej membrany. Rozwiązanie to cieszy się dużą popularnością, ponieważ nie wymaga zrywania starego pokrycia, a to znacznie ułatwia prace i skraca ich czas. Membrana w płynie tworzy jednolitą powierzchnię na remontowanym dachu z papy, która jest odporna na przetarcia i pęknięcia. W trakcie realizacji prac stosujemy metodę natryskową, ponieważ dzięki niej możliwa jest aplikacja preparatu w trudno dostępnych miejscach. Naprawa dachu z papy termozgrzewalnej przy użyciu płynnej membrany ma też inne zalety. Materiał ten nanoszony jest w 2-3 warstwach, dzięki czemu nie stanowi dużego obciążenia dla konstrukcji obiektu. Ponadto preparat zapewnia odporność na promieniowanie UV.

Dach z papy termozgrzewalnej – konserwacja

Renowacja dachu pokrytego papą nie oznacza, że nie trzeba przeprowadzać konserwacji pokrycia. Czynność ta jest bardzo ważna, ponieważ w ten sposób można zabezpieczyć dach przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych, a to wydłuża jego żywotność. Sprawdzanie stanu pokrycia należy wykonywać regularnie (np. raz w roku). Dzięki temu możliwe jest szybkie wykrycie wszelkich niepokojących uszkodzeń i ich wyeliminowanie. Warto pamiętać, że mniejsze usterki oznaczają niższe koszty naprawy dachu z papy.

Jeśli potrzebne są dodatkowe informacje na temat usług związanych z renowacją papy, zapraszamy do kontaktu. Nasi pracownicy odpowiedzą na wszystkie pytania.

Główna 11, 55-330 Żurawiniec

biuro@domino-izolacje.pl

    Wyślij plik